Registrace Hledat FAQ SudokuSudoku Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Rychlost stahování
Rychlost stahování
TOM
Anonymní

Citovat
Mám dsl připojení a normálně mi to z internetu stahuje rychlostí 30kb/s ale v dc++ i vjiných klientech mi to stahuje sotva 2kb/s jen občas je to 30kb/s.
re
brbla
Anonymní

Citovat
Záleží ovšem taky na tom, jak rychlou linku má ten, od koho stahuješ.
Deiv
Anonymní

Citovat
Mám taktéž problém se stahováním.I když si dám stahování 1-5 slotů,tak to nestahuje více než 3Kb,i kdybych jich tam měl 20 slotů tak je to stejné.Neba má to na to vliv? V noci to je teoreticky lepší... Mad
?
nomatch
Site Admin
Site Admin

Citovat
Dobré by bylo, kdybyste uváděli, co máte za připojení.U Deiva bych to bohužel viděl na omezování DC++ providerem.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele nomatchOdeslat soukromou zprávu
Problém se stahováním
šína
Anonymní

Citovat
Mám problém se stahováním. Vlastním připojení o rychlosti 300kb/s. Normálně z internetových stránek mi to stahuje 25-35 kb/s. Když stahuji přes CZDC++ tak mám stahování pomalejší. Snažím se vždy stahovat od tech co mají LAN 1 a nebo Lan 3, ale i tak mi to stahuje například kolem 6-8 kb/s. Někdy mi to spadne až na 2kb/s. Což je už docela rozdíl. Mohl by mi někdo poradit čím to je ? Můj e-mail je shiina@centrum.cz předem díky šína
re
(CSSR)Seek--
Big Boss
Big Boss

Citovat
šína; zkus se kouknout do klienta (např. StrongDC) jestli náhodou nemáš někde v sekci limity nastaveno omezení rychlosti. Předpokládám, že ne a v tom případě s tím asi nic neuděláš.

Stahování z www a FTP, které jsou většinou na velmi rychlém a stabilním připojení se prostě nedá srovnávat se stahováním od uživatelů, kteří si ještě mohou to LAN1 - 3 u svého nicku vymýšlet.

Je ovšem taky možné, že tvůj ISP má prostě pro různé služby (www, POP3, DC++ ...) nastaveny různé limity a rychlost pro DC++ omezuje například systémem QoS.

Rada jak docílit stejné rychlosti stahování z www a DC++ prostě není.

Anonymní

Citovat
Připojení mám 256kb/s
Dazha
Anonymní

Citovat
To samy.Na netu stahuju 260kb/s a na dc mezi 5 kbp/s az 700 bp/s. At stahuju od lanT3 nebo modemu tak je to dycky stejny.
(CSSR)Seek--
Big Boss
Big Boss

Citovat
Dazha napsal:
To samy.Na netu stahuju 260kb/s a na dc mezi 5 kbp/s az 700 bp/s. At stahuju od lanT3 nebo modemu tak je to dycky stejny.

takže to jasně vypadá na omezování stahování z DC++ poskytovatelem připojení.

shermen
Anonymní

Citovat
Mám ten samý problém se stahováním.Mám připojení WiFi rychlost 256,ale z DC nestahuji rychleji než 3,5kb.Je to tím,že většina má program na omezení stahování.Já osobně používám místo DC ++ MORPHEUS a je po problému.Stahuju rychlostí až 85kbs.
pugala
Anonymní

Citovat
klesla mi rychlost stahovani z 80 na 8 kib/s a nechce se vratit mam dc++. poradite mi nejaky jiny programy nebo co s tim mam delat. jsem toiž začátečník
(CSSR)Seek--
Big Boss
Big Boss

Citovat
několikrát jsem tu psal, že rychlost závisí na tvojí rychlosti a na rychlosti toho od koho stahuješ, takže je to spíš na protější straně. Jinak můžeš zkusit najít rychlejší zdroj - sekce Návod a nebo se kouknout do častých dotazů, kde píšu o klesjící rychlosti.

kápo
kápo

Citovat
zaleží taky ne tom jestli to sosáš od jednoho uživatele nebo ne.. pokud to od něj sosáš tak nemůžeš sosat takovou rychlostí jakou ty maximálně můžeš ale jakou aximálně může odesílat on a to pokud sosáš od něj jen ty.. taky to záleží když to budeš sosat od více uživatelů (segmentové stahování) tak od každého uživtele třeba jich je 50 tak od kadýho to sosáš třeba jen 500b a výsledná rychlost je třeba 30kb..to je potom radost sosat Very Happy jinak jsem taky začátečník

Anonymní

Citovat
Mam pripojeni ADSL 512 kb/s a mam ho zhruba 2 tydny. Zezacatku jsem ze serveru stahoval tak 50kB/s a v DC++ 10-20 kb/s. Najednou ale ze serveru stahuju jen asi 7 kB/s a v DC jsem rad i za 4. Nechapu to...je mozne ze se mi nejak zmenilo nastaveni site nebo co?
o.n.y.x.
kápo
kápo

Citovat
než sem někdo bude psát o rychlosti at si prohlídne forum určitě najde odpověd..nebaví mě to psát pořád dokola...a cssr určo taky ne Cool

Big Boss
Big Boss

Citovat
fajla napsal:
Mam pripojeni ADSL 512 kb/s a mam ho zhruba 2 tydny. Zezacatku jsem ze serveru stahoval tak 50kB/s a v DC++ 10-20 kb/s. Najednou ale ze serveru stahuju jen asi 7 kB/s a v DC jsem rad i za 4. Nechapu to...je mozne ze se mi nejak zmenilo nastaveni site nebo co?

V tvém případě se asi jedná o omezení ze strany poskytovatele, přesně řečeno uplatnění "FUP" - omezení rychlosti po překročení určitého datového limitu. Toto omezení se v následujícím měsíci zase ruší a bude uplatněno po opětovném překročení limitu. Jaký je ten limit se dozvíš u poskytovatele internetu.

Big Boss
Big Boss

Citovat
Tentokrát se lehce ztotožňuji s Onyxem. Podle mě všechny odpovědi jsou vypsány v častých dotazech v první sekci fóra. Jejich znění je následující:

Pomalé nebo zpomalující se stahování - několik možností

1. může to být způsobeno třeba tím, že používáte segmentové stahování a protějšek ho špatně podporuje. Zkuste ho vypnout.

2. váš ISP používá službu QoS (Quality of Service)a "přiděluje" rychlost podle toho co na internetu děláte. DC++ ve většině případů má jen velmi malou prioritu (třeba oproti surfování a mailu) a proto jakmile je zjištěno, že stahujete z DC++, tak se vám router automaticky snižuje rychlost. Toto může být ještě rozlišeno podle denní/noční doby. V noci je QoS omezení tolerantnější. QoS nebývá zdaleka jen záležitostí velkých operátorů. Často je vidět i v menších bezdrátových sítích.

3. "oblíbený" FUP (Fair Use Policy) je nástroj myslím Eurotelu, který spočívá v tom, že se Vám zpomaluje rychlost připojení v závislosti na stažených datech. Podle druhu FUP omezování se rychlost po uplynutí nějaké doby (týden) vrátí zase na maximum, ovšem pouze do doby, než opět stáhnete kritický objem dat. A takhle to bude pořád dokola Wink

4. asymetrická připojení (ADSL i Wi-Fi) mají často problém v tom, že upload vlivňuje download a naopak. Dá se to vyřešit tím, že si zaškrtnete volbu Use small send buffer v Advanced nastavení. Také pomáhá použití klienta s limitováním rychlosti přenosů (Strong, CZDC...) a v něm nastavení nižší hodnot než je maximum linky. Poté již download většinou funguje dobře. Teoreticky podle tohoto odstavce, když máte 128 kbps linku a nastavíte si download na 10kb/s a upload na 6 kb/s, tak by stahování i odesílání mělo probíhat bezproblémově bez vzájemného ovlivňování. Toto je jen příklad. S nastavením mužete samozřejmě experimentovat, dokud z linky nevytlačíte nejvýhodnější kompromis.

5. Naposled ještě jeden fatální důvod: Uvědomte si, že stahujete od obyčejného uživatele, který může mít pomalejší linku než Vy. V tomto případě doporučuji vyzkoušet hledat náhradní zdroje (nahože odkaz "Návod") a postupně ty pomalejší odpojovat. Také můžete mít aktivovánu volbu odpojování pomalých stahování, kde se pak toto dělá automaticky podle nastavené minimální rychlosti a v podstatě sám se Vám najde rychlý zdroj

kápo
kápo

Citovat
jo jo to jsou ty typy omezení.. že třeba po 1 gb co stáhneš se ti rychlost třeba 4x zmenší

Big Boss
Big Boss

Citovat
(CSSR)Seek-- napsal:

3. "oblíbený" FUP (Fair Use Policy) je nástroj myslím Eurotelu,

Není to jen nástroj Eurotelu, ale i kabelových společností (UPC a další) a žlutého moru (Český Telekom). U kabelovek jsou měsíční limity a u ŽM jsou týdenní. Pokud se mýlím, tak se zainteresovaným omlouvám.[/quote]

Daniel
Anonymní

Citovat
Ja mam ten samej problem mam od chella 256/64 a na dc mi to stahuje od 5 do 10 kb.Prosim kohokoli o pomoc.Moje adresa je Daniel.Balous@seznam.cz.DIKY MOC
Re: ative
Tatranka
Big Boss
Big Boss

Citovat
Daniel napsal:
Ja mam ten samej problem mam od chella 256/64 a na dc mi to stahuje od 5 do 10 kb.Prosim kohokoli o pomoc.Moje adresa je Daniel.Balous@seznam.cz.DIKY MOC

mam taky chelo a stahuju v pohode, proste to da trosku prace najit rychlej zdroj no pri 256 nebudes nikdy stahovat vic jak 20 - 25 kB/s

kápo
kápo

Citovat
no spíš 256/8=32 Smile

Big Boss
Big Boss

Citovat
o.n.y.x. napsal:
no spíš 256/8=32 Smile

jeeeeeeeeeeeee perfekcionista ver mi tuhle rychlost sem mel 2 roky a 30ky sem dosah jen jednou musis pocitat s daůsoima promenejma a pokud si to nenastavis jinak tak treba win si berou 20% reservu Razz

kápo
kápo

Citovat
to jsem zase něo kváknul Laughing

Big Boss
Big Boss

Citovat
o.n.y.x. napsal:
to jsem zase něo kváknul Laughing

Razz

Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.