Registrace Hledat FAQ SudokuSudoku Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Nejsou volné sloty, timeout... nízké ratio?
Nejsou volné sloty, timeout... nízké ratio?
Martin+
Anonymní

Citovat
Chtěl bych se zeptat, jestli existuje souvislost mezi tím, kam se umístím ve frontě na stahování a tím jaké mám ratio. Hodně jsem stahoval a mám ratio asi 0,25. Ode mě pořád někdo tahá, ale já jenom čekám, protože "nejsou volné sloty". Jinak share mám asi 50 GB a nejsou to žádné linuxové distribuce... Tím chci říct, že nemůžu za to, že ode mě nesosá dost lidí.
nomatch
Site Admin
Site Admin

Citovat
Ne ne, takhle to nefunguje. Tohle není Bittorrent, aby tu hrálo roli ratio. Tady prostě buď máš štěstí na volné sloty a nebo nemáš. Máš dvě možnosti jak si pomoct. Buď budeš usery přemlouvat na PM, aby ti extra slot uvolnili a nebo se pokusíš najít jiné zdroje třeba na dalších hubech.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele nomatchOdeslat soukromou zprávu
To jsem rád.
Martin+
Anonymní

Citovat
Instaloval jsem totiž Azureus a tam se na poměry download/upload hraje - jinak mě torrent vcelku zklamal, je to dost pomalé (a to mám dobrý rating Smile).

Díky za informaci.
Administrator
Site Admin
Site Admin

Citovat
Ono i tohle je o diskusi. I na Bittorrentu jsou trackery, kde nikdy nemáš problém se i třeba jen při pěti peerech dostat na DL rychlost větší než 500kB/s. Mluvím ovšem o uzavřených trackerech.

Prostě jako jsou na DC rychlí a pomalí uživatelé, tak ti samí jsou na Bittorrentu.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele AdministratorOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Martin+
Anonymní

Citovat
Se Strongdc++ se připojuju na Netbox hub s 10 Mbit okruhem a většinou to jde dost solidně. Ale přece jenom jsou tam tři čtyři stovky lidí, což není zas tak moc. Když pak chci něco, co nikdo nemá, musím se podívat jinam. A nevyužiju segmentové stahování, protože tam skoro vždycky má jeden soubor jenom jeden uživatel.

Když něco stáhnu v Bittorrentu, tak se ten soubor automaticky redistribuuje, ale když ho potřebuju přesunout, tak mám utrum. Když dám vytvořit nový torrent se stejným souborem, tak je samozřejmě jiný hash a hned jsem jediný uživatel, který to distribuuje, i když původní verzy mají desítky lidí. Dá se s tím něco dělat, nebo musí soubor zůstat napevno tam, kam jsem ho stáhnul? To by mi přišlo dost divné. Jinak s torrent protokolem se teprve učím a zdá se mi to komplikované - seeding, hosting, peer, leech, tracker, swarm...

Mimochodem, na ty uzavřené trackery se člověk asi jen tak nedostane, co?
(CSSR)Seek--
Big Boss
Big Boss

Citovat
No, takže tohle není zas až tak hnízdo odborníků pro Bittorrent, ale budiž.

Když už něco máš, tak se snaž připojit jako seed tak, že dáš stahovat torrent, který je na trackeru do složky, kde máš uloženy přesně ty samé soubory. Pak už proběhne jen ověřování a naskakuje ti ratio. V některých BT klientech jde nastavit cesta k souborům (po přesunutí), ale podle mě nejpohodlnější je, že prostě smažeš původní torrent a dáš ten samý stahovat do nového umístění.

Myslím, že jsou obecně uznávané trackery na Bittorrentu. Na většinu se dostaneš na pozvánku od někoho, kdo tam už je, ale občas se stane, že se promazávala databáze neaktivních a zaregistrovet se můžeš sám. Namátkově: CZ - czechbits.org, tracker.boodin.org, forum.helevole.com; CIZÍ - filemp3.org, torrentleech.org, tracker.vipmusic.org ...atd, atd

elév
elév

Citovat
A pak, že tohle neni "hnízdo odborníků" na Torrent. Dík, vyzkouším.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Martin+Odeslat soukromou zprávu
Nejsou volné sloty, timeout... nízké ratio?
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.