Registrace Hledat FAQ SudokuSudoku Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Probém s rychlostí stahování
Probém s rychlostí stahování
matesxxx
Anonymní

Citovat
Prosím potřeboval bych radu. Mám připojení od Telecomu ADSL 1024/256 a kdyř stahuji přes dc++ tajk se mi rychlost stahování pohybuje od 0 až tak kolem 8kb/s ale většinou to jde tak kolem 1 - 2 kb/s myslím si že je to docela dost pomalé. Nebo mám někde něco špatně nastaveného. Nebo poradte jak to urychlit. předem díky Matesxx.
Marlboro
Big Boss
Big Boss

Založen: 2.6.2005
Příspěvky: 72
Bydliště: Ostrava
Citovat
Aby jsi pochopil rozdíl mezi DC síti a stahováním z internetových stránek - internetové stránky jsou na serverech, které jsou připojeny na páteřních sítích o rychlosti minimálně 100mbit, ale síť DC je pouze propojování uživatelů mezi sebou, to znamená, že těžko bude mít každý megabitové připojení (upload, ne download), ale většinou mají od 64 do 256kbps (8 do 32kB), někteří mají i vysokorychlostní připojení (vysoké školy, velké podniky), ty mají označení připojení LAN T1 a LAN T3 - přípojky nad 1mbit. Od těchto uživatelů by měl jít download celkem svižně.
Bohužel však spousta uživatelů nevědí, co si mají nastavit za připojení a nastaví si třeba LAN T1 a přitom mají nějakou telekomáckou linku o rychlosti 128kbps nebo si nastaví příliš mnoho upload slotů a pak se ta jeho "pomalá" lajna ještě rozděluje mezi připojené stahovače a pak ti to "leze" pouze okolo 1-2 kB/s. S tím nic moc neuděláš, máš možnost to nahlásit operátorům hubu a pokud se to potvrdí, tak ten dotyčný dostane "ban" a bude vykázán z hubu za porušení limitu minimální rychlosti a tím pádem ztratíš možnost od něj dostahovat, protože už jaksi nebude na hubu. Je to špatné, ale bohužel nejsou prostředky, jak tohle ošetřovat a napravovat.

DC sítě jsou prostě o trpělivosti Sad

_________________
Admin na dchub://airline.no-ip.biz ; Stargate : www.sga-project.com
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MarlboroOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
re
(CSSR)Seek--
Big Boss
Big Boss

Založen: 9.3.2005
Příspěvky: 548
Citovat
bych to ještě malinko doplnil.

u ADSL ještě dost vzájemně ovlivňují upload a download. To znamená, že když od tebe někdo něco stahuje, tak se ti brzdí tvoje vlastní stahování. V tomto případě pomáhá, že snížíš maximální rychlost tvého uploadu. Né však pod 5kb/s na slot. Spousta klientů tohle umožňuje.

_________________
OPravář na: dchub://plzen.dchub.name:999 dchub://pronovacky.no-ip.info:412 dchub://ztomikz.czhub.org:4111 ...a ještě jednom tajným Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele (CSSR)Seek--Odeslat soukromou zprávu
Probém s rychlostí stahování
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © DCplusplus.unas.cz