Registrace Hledat FAQ SudokuSudoku Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! !!! Než položíte dotaz čtěte tyhle FAQ !!!
!!! Než položíte dotaz čtěte tyhle FAQ !!!
Administrator
Site Admin
Site Admin

Založen: 4.3.2005
Příspěvky: 101
Citovat
===================Pravidla pro pokládání dotazů==================

Jestli se Vám to pořád nedaří rozchodit, tak je velice výhodné uvádět:
1. Co Vám DC++ hlásí, když se nemůžete připojit.
2. Jakou verzi nebo mutaci DC++ používáte?
3. Jestli máte od poskytovatele připojení veřejnou nebo neveřejnou IP adresu. Případně je důležité používání firewallu.
4. Předně ale vyzkoušejte sekce Nastavení, Vyhledávání a nebo Hledat zde ve fóru.
Už je tu dost příspěvků a řešilo se tu dost problémů stále dokola

===================Pravidla pro pokládání dotazů==================

Jo, ještě nejčastější problémy, mimo jiné diskutované ve starém fóru, jsou popsány zde http://dcplusplus.unas.cz/faq.htm
Když nevíte za co jste dostali ban, tak se koukněte sem http://dcplusplus.unas.cz/ban.htm
________________________________________________________________________
Vyhledávání - pokud nefunguje vyhledávání, tak se přepněte do passive módu a případně poučte Firewall, že nemá blokovat DC++!
- jsou huby, na kterých nejde vyhledávat pokud sdílíte málo GB!
- na velkých hubech je poslední dobou nastaven obrovský timeout mezi jednotlivými hledáními. To znamená, že hledat můžete například jednou za 10 minut, tak si dávejte pozor na přesné zadání hledání a zbytečné překlepy v políčku search.
________________________________________________________________________
Protože je nejvíc problémů s navazováním spojení - jak s hubem, hublistem, tak i mezi uživateli navzájem, tak zde jsou nejčastější možnosti jejich řešení.

Máte zapnutý Firewall ve Windows - buď ho vypněte nebo povolte porty pro dc++. namátkově ty o dva řádky níž.
Máte špatně zvolené, že jste Active, přičemž nemáte veřejnou IP adresu a musíte si zvolit možnost Passive. Jestli jste Active, tak musíte mít dobře vyplněnou ip.
Máte Vaším "firemním" administrátorem zakázány porty, které využívá DC++. (hlavně 411,413...pak ještě třeba 412,4111.4444.5555 atd)
zde je stručný přehled portů pro P2P sítě http://notes.edoras.cz/qos_p2pports/p2pports.html Můžete to využít i pro ostatní sítě jako Bittorrent, Kazaa, eMule, WinMX, mule, Gnutella
________________________________________________________________________
Hublist
jestli vám jen nejde stáhnout seznam veřejných hubů (Hublist), tak překontrolujte správnost jeho adresy - např otevřením ve webovém prohlížeči. Můžete také zkusit zadat adresu nějakého hubu manuálně - ctrl+q. Jestli se připojíte, tak je něco špatně s adresou Hublistu.

Pozor! Mně jednou nešel načíst Hublist jen proto, že jsem měl před jeho adresou odklepnutou jednu mezeru.
V případě, že jste v síti, kde máte proxy server, tak si musíte vyplnit jeho adresu is portem v Soubor/Nastavení/Stahování
________________________________________________________________________
Pomalé nebo zpomalující se stahování - několik možností

1. může to být způsobeno třeba tím, že používáte segmentové stahování a protějšek ho špatně podporuje. Zkuste ho vypnout.

2. váš ISP používá službu QoS (Quality of Service)a "přiděluje" rychlost podle toho co na internetu děláte. DC++ ve většině případů má jen velmi malou prioritu (třeba oproti surfování a mailu) a proto jakmile je zjištěno, že stahujete z DC++, tak se vám router automaticky snižuje rychlost. Toto může být ještě rozlišeno podle denní/noční doby. V noci je QoS omezení tolerantnější. QoS nebývá zdaleka jen záležitostí velkých operátorů. Často je vidět i v menších bezdrátových sítích.

3. "oblíbený" FUP (Fair Use Policy) je nástroj myslím Eurotelu, který spočívá v tom, že se Vám zpomaluje rychlost připojení v závislosti na stažených datech. Podle druhu FUP omezování se rychlost po uplynutí nějaké doby (týden) vrátí zase na maximum, ovšem pouze do doby, než opět stáhnete kritický objem dat. A takhle to bude pořád dokola Wink

4. asymetrická připojení (ADSL i Wi-Fi) mají často problém v tom, že upload vlivňuje download a naopak. Dá se to vyřešit tím, že si zaškrtnete volbu Use small send buffer v Advanced nastavení. Také pomáhá použití klienta s limitováním rychlosti přenosů (Strong, CZDC...) a v něm nastavení nižší hodnot než je maximum linky. Poté již download většinou funguje dobře. Teoreticky podle tohoto odstavce, když máte 128 kbps linku a nastavíte si download na 10kb/s a upload na 6 kb/s, tak by stahování i odesílání mělo probíhat bezproblémově bez vzájemného ovlivňování. Toto je jen příklad. S nastavením mužete samozřejmě experimentovat, dokud z linky nevytlačíte nejvýhodnější kompromis.

5. Naposled ještě jeden fatální důvod: Uvědomte si, že stahujete od obyčejného uživatele, který může mít pomalejší linku než Vy. V tomto případě doporučuji vyzkoušet hledat náhradní zdroje (nahože odkaz "Návod") a postupně ty pomalejší odpojovat. Také můžete mít aktivovánu volbu odpojování pomalých stahování, kde se pak toto dělá automaticky podle nastavené minimální rychlosti a v podstatě sám se Vám najde rychlý zdroj
________________________________________________________________________
DC++ pod Windows 98 se žeší zde http://dcplusplus.unas.cz/phorum/viewtopic.php?t=47&highlight=win98
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele AdministratorOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
!!! Než položíte dotaz čtěte tyhle FAQ !!!
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!  
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © DCplusplus.unas.cz